Manşet 30 Ağustos 2017, 22:27

SAĞLIK MESLEK LİSELİLERE MÜJDE!

Özel Sağlık Meslek Liselerinin en önemli sorunundan biri olan Sağlık Meslek Lisesi mezunlarının, hemşire olması gerekirken hemşire yardımcısı statüsünde sayılması çilesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingde verdiği söz üzerine son buluyor.

“Hemşire olacaksınız”

Özel Sağlık Meslek Liseleri Platformu Başkanı Seher Başer ve Başer Sağlık Koleji öğrencilerinin son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul katıldığı programda pankart açarak seslerini duyurmaya çalışmalarına, Reis duyarsız kalmadı.

Müjdeyi verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, halka hitap ederken verdiği şu mesaj, hemşireliği hak eden öğrencilere adeta bir müjde şeklinde yansıdı;

“Sağlıkta şu anda en önemli eksiğimiz doktor ve hemşire. Hemşire kardeşlerim pankartları açmışlar. Onları gördüm. Onları da çözeceğiz. Hemşire yardımcısı değil, hemşire olacaksınız. Bunlar bizim gündemimizde olan maddeler.” Açıklamasında bulundu.

Başer de teyit etti

Özel Sağlık Meslek Liseleri Platformu Başkanı Seher Başer, yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan sözümüzü aldık, umarım en kısa sürede sıkıntılarımız çözüme kavuşur. Ayrıca, 12 yıllık zorunlu eğitimin bir parçası olmamıza rağmen sahadaki staj uygulamalarında Özel Sağlık Meslek Liseleri öğrencilerine farklı muamele yapılıyor.

Haliyle, Devlet Sağlık Meslek Liselerinden hiçbir farkı olmamasına rağmen bu tür uygulamalar Özel Sağlık Meslek Liselerine talep ve ilgiyi azaltmaktadır.

Amacımız istihdam alanında devletin yükünü azaltarak, mesleki eğitimi güçlendirerek sağlık alanında iyi yetişmiş, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan bireyler yetiştirmek ve ülkemizin yükselen değerlerinden biri olan mesleki eğitim alanında hizmet vererek katkı sağlamaktır. Staj ve beceri uygulamalarında Özel Meslek Liseleriyle Devlete Meslek Liselerindeki öğrencilerin aynı haklara sahip olması talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak Akit

Yazar Bilgileri

emrecan medicsaglikmedya@gmail.com
İsmim Emre Can 2011 den beri Muğla'nın Marmaris ilçesinde 112 de Acil Tıp Teknisyeni Olarak Görev Yapıyorum. Medic Sağlık Medya ve Sağlık FM'in Kurucusuyum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (1)

  1. Aynur Koçali

    Sağlık alanlarıyla ilgili birsürü bölüm vardı hepsi kapatıldı.Ne açıldı peki ? HEMŞİRE YARDIMCILIĞI.Hemşire olan mezunlardan memnun mu değilsiniz ? O zaman alan sınavına göre seçin. Üniversite okusa ne olur tansiyon ölçemedikten sonra? Hani o ek puanlar ? Yatay geçiş ? 2 sene boyunca alan dersleri göremeyeceğiz. Staj falan derken bizden lys yi kazanmayı bekliyorsunuz? Artık hemşireliğin bir çok kısmı lysden alıyor üniversite de. O zaman temel liseye geçelim üniversite de hemşirelik okuruz böylece daha çok puan yapmış oluruz.Bu nasıl mantık? Biri bu sistemi düzeltsin.Geleceğimiz böyle adaletsiz biz sisteme bağlı olmamalı.En kısa zamanda değil ARTIK cevap bekliyoruz mağdur kaldık.

    Cevapla

Yorum Yap